Balıkesir Orman Yangınları Korkuttu

 Balıkesir Orman Yangınları Korkuttu

Balıkesir orman yangınları haberleri çoğalmaya başladı. İlimizde orman yangınları haberleri çoğalıyor. 2 günde 4 orman yangını haberi aldığımız Balıkesir’de erken müdahaleler sayesinde yangınlar erken kontrol altına alındı.

2 GÜNDE 4 İLÇEDE ORMAN YANGINI

Balıkesir orman yangını haberleri Sındırgı Emendere, Altıeylül Konakpınar, Susurluk Bozen ve Burhaniye Yunuslar’dan geldi. Çıkan orman yangınlarına havadan ve karadan yapılan erken ve etkili müdahaleler sonrasında Balıkesir orman yangınları büyümeden kontrol altına alındı.

İLK ORMAN YANGINI SINDIRGI EMENDERE’DE BAŞLADI

İlk Balıkesir orman yangını haberi 3 Eylül akşamı Sındırgı Emendere’den geldi. Yangına müdahale ilk etapta karadan yapıldı. Fakat yangın sıçramaya devam edince havadan destek istendi ve helikopter müdahalesi geldi. Hem havadan hem karadan müdahale edilen yangın ekiplerin etkili çalışması sonrasında daha fazla büyümeden kontrol altına alındı.

Yine aynı gün Altıeylül Konakpınar’dan da yangın haberi geldi. Burada çıkan yangına da erken müdahale edilerek kısa sürede kontrol altına alındı ve söndürüldü.

10 HEKTARLIK ORMANLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Balıkesir orman yangınları hakkında Balıkesir Valiliği açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Bozen ve Yunuslar’da çıkan yangınlarda 10 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

ORMAN YANGINLARI KONUSUNDA DAHA DİKKATLİ OLALIM

Değerli okurlarımız orman yangınları konusunda her nerede olursak olalım hangi ilde olursak olalım daha dikkatli ve özverili olalım. Eğer ormanlık alanlarda ateş ve ya duman görürseniz ilgili ekiplere hemen haber verelim. Bu konuda dikkatli olmak hepimizin görevi.

İhbar için 110 ve ya 177’yi ya da acil durum hattı 112’yi arayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın